Prvi put u istoriji, jedan bh. predstavnik će igrati u grupnoj fazi evropskih takmičenja, a nakon što su ispisali istoriju, fudbaleri Zrinjskog veliki uspjeh su proslavili sa svojim navijačima koji su ih bodrili na dalekom Islandu.
Mostarci su večeras poraženi na Islandu od Breidablika sa 1:0, ali su ukupnim rezultatom 6:3 izborili play-off UEFA Evropske lige, gdje ih očekuje dvomeč protiv austrijskog LASK-a.
Izbacivanjem Breidablika Plemić su ispisali istoriju bosanskohercegovačkog nogometa, jer imaju zagarantovan plasman u grupnu fazu Konferencijske lige, bez obzira kako završio njihov dvomeč play-offa Evropske lige protiv austrijskog LASK-a.Zrinjski će se u u play-offu sastati sa austrijskim LASK-om. Prvi meč na programu je 24. augusta u Linzu, a revanš 31. avgusta u Mostaru.