Zrinjski bez puno muke do polufinala Kupa BiH

Fudbaleri Zrinjskog opravdali su ulogu favorita u revanš utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine protiv federalnog niželigaša Jedinstva iz Bihaća.

Branioci naslova pobjednika u najmasovnijem fudbalskom takmičenju danas bez puno muke su u utakmici igranoj na stadionu „Pod Bijelim brijegom“ savladali goste iz Bihaća rezultatom 2:0.

Nakon pobjede i u prvoj utakmici 1:0 „plemići“ su tako na domaćem terenu ovjeri plasman u polufinale.

Sve dvojbe o ishodu ovog dvoboja riješili su igrači Zrinjskog već do poluvremena.

Za 1:0 u 4. minuti pogodio je Nardin Mulahusejnović, a na 2:0 povisio je Luka Lukanić u 27. minuti.

Plasman u polufinale Kupa BiH dan ranije je izborila Sloga iz Doboja, večeras uzvratni susret igraju Sarajevo i Borac, te Velež i Široki Brijeg u četvrtak.

Prethodni članakSkandal na Koševu: Čelnici Sarajeva prekinuli utakmicu sa Borcem