Izložba “Nikola Tesla – Čovek iz budućnosti” iz Muzeja Nikole Tesle u Beogradu, biće otvorena sutra u trebinjskom Muzeju Hercegovine, u okviru trodnevne manifestacije “Dučićev dan”.
Izložba će biti otvorena u 19.30 časova, najavljeno je iz Muzeja.
– Priču o životu jednog od najgenijalnijih umova na svijetu, predstavljenu na posebno dizajniranim panelima, prate radni modeli nekoliko najvažnijih Teslinih pronalazaka, makete njegovih najpoznatijih projekata – naveli su iz Muzeja Hercegovine.
Na izložbi će biti prikazane i replike odjevnih predmeta “najbolje odjevenog čovjeka Pete avenije”, kao i kopije nekoliko dokumenata iz Tesline arhive koju je UNESKO uvrstio u Registar “Pamćenje svijeta”.
Izložba je do sada gostovala u Kruševcu, Ljubljani, Kopaoniku i Herceg Novom, a posjetioci Muzeja Hercegovine u Trebinju moći će da pogledaju postavku do 20. maja.