Sjajni Velež remizirao sa favorizovanog Elfsborgom, odluka o prolazu pada na Grbavici

Fudbaleri Veleža ostvarili su odličan rezultat i protiv favorizovanog Elfsborga na Boras Areni odigrali 1:1.

U susret su bolje ušli domaći fudbaleri, koji su već u 10. minuti propustili dobru priliku, kada je Johan Larson (Larsson) šutirao tik iznad prečke gola Slaviše Bogdanovića. Odlični golman Veleža je imao nekolio dobrih intervencija i pravovremenih izlazaka sa svog gola.

A onda u 32. minuti kapiten „Rođenih“ na današnjoj utakmici Haris Ovčina sjajno šutira lijevom nogom, a golman Elfsborga Tim Roning (Ronning) odbija loptu u korner. Iz tog kornera Velež dolazi do vodstva, a najbolje se u šesnaestercu domaćih snašao Slaviša Radović.

Međutim, domaći su ekspresno izjednačili. Pad koncentracije i loše postavljanje Veležove odbrane iskoristio je Per Frik (Frick).

U nastavku nije bilo izglednih prilika sve do 88. minute kada su „Rođeni“ nakon slobodnog udarca izigrali domaćina, a na kraju je Samir Radovac šutirao sa 20ak metara, međutim lopta je prohujala pored stative Roningovog gola.

Prethodni članakPrebilovci su simbol pokušaja uništenja jedne kompletne zajednice i simbol borbe za opstanak