Neradni dani povodom narednih praznika

U dane pravoslavnog Vaskrsa, koji je po Zakonu o praznicima Republike Srpske vjerski praznik, za vjernike pravoslavne vjeroispovijesti neradni dani biće 18. april. (pravoslavni Veliki petak), 20. april (dan Vaskrsa) i 21. april 2025.godine (Vaskršnji ponedjeljak), saopšteno je iz Ministarstva uprave i lokalne samouprave.

Vjernici pravoslavne vjeroispovijesti imaju pravo na plaćeni izostanak sa radnog mjesta u te dane.

U skladu sa Zakonom o praznicima Republike Srpske  neradni dani povodom Međunarodnog praznika rada su 01.i 02. maj 2025.godine.

Neradni dan je i 09. maj 2025. godine kada se obilježava republički praznik, Dan pobjede nad fašizmom.

U dane praznika Republike ne rade republički organi i organizacije, organi jedinice lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i druge organizacije i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti.

Načelnik opštine odnosno gradonačelnik će odrediti koja su preduzeća, ustanove i druge organizacije sa područja jedinice lokalne samouprave dužni da rade i u dane praznika Republike i u kom obimu, radi zadovoljenja neophodnih potreba građana, navodi se u saopštenju.

Prethodni članakJači od limuna i bijelog luka: Ovaj začin je spas kod prehlada i upala
Naredni članakTijelo muškarca pronađeno na Sokocu