Požar velikih razmjera zahvatio je jutros mostarsku deponiju Uborak. Scene su apokaliptične, a prema dostupnim infpormacijama gori glavno skladište i objekti, a situacija na terenu i dalje je kritična. Svi zaposlenici su evakuisani, a na teren je stigao i gradonačelnik Mostara Mario Kordić.
U gašenje požara, osim vatrogasaca, uključili su se i pripadnici Oružanih snaga BiH, koji pomažu u obuzdavanju vatre.
Požar gase i Air Tractor, a dim se širi prema Mostaru i Čapljini. Zbog požara je pogoršan i kvalitet vazduha u Mostaru.







