Naslovnica Vijesti Hercegovina Grad Mostar obavijestio građane da ne izlaze na otvoreno zbog požara i...

Grad Mostar obavijestio građane da ne izlaze na otvoreno zbog požara i dima

”Građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak na otvorenom u neposrednoj blizini zahvaćenoga područja, drže zatvorene prozore i vrata te prate informacije koje objavljuju nadležne institucije”, objavio je Grad Mostar zbog požara na Depiniji Uborak.

”Obavještavaju se građani da je na području JP Deponija primijećena povećana pojava dima u okolini. Nadležne službe prate situaciju i poduzimaju potrebne mjere, gdje je uključeno vatrogastvo i zračne snage. U slučaju pogoršavanja situacije, javnost će biti blagovremeno obavještena”, navedeno je.

Podsjetimo, u ponedjeljak ujutro izbio je požar na mostarskoj deponiji. U gašenje su, uz vatrogasne snage, uključeni air-tractori i vojska.

Prethodni članakKatastrofa na mostarskom ‘Uborku’ – Gori skladište i zgrade na deponiji, uključila se i vojska
Naredni članak“Bio sam zaljubljen u Lepu Lukić” Goran Bregović ŠOKIRAO PRIZNANJEM, ovo je krio 46 godina