”Građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak na otvorenom u neposrednoj blizini zahvaćenoga područja, drže zatvorene prozore i vrata te prate informacije koje objavljuju nadležne institucije”, objavio je Grad Mostar zbog požara na Depiniji Uborak.
”Obavještavaju se građani da je na području JP Deponija primijećena povećana pojava dima u okolini. Nadležne službe prate situaciju i poduzimaju potrebne mjere, gdje je uključeno vatrogastvo i zračne snage. U slučaju pogoršavanja situacije, javnost će biti blagovremeno obavještena”, navedeno je.
Podsjetimo, u ponedjeljak ujutro izbio je požar na mostarskoj deponiji. U gašenje su, uz vatrogasne snage, uključeni air-tractori i vojska.







