Izabrana radna tijela Gradskog vijeća Mostara

Gradsko vijeće Mostara danas je na drugoj sjednici izglasali odluku o formiranju radnih tijela.  Protiv je glasao klub vijećnika SDP-a. Arman Zalihić je rekao da radna tijela nisu predložena u skladu s poslovnikom. “Vladajuća većina (Koalicija za Mostar i HDZ BiH) želi kršeći poslovnik formirati radna tijela”, smatra on. 

Nova radna tijela Vijeća tako će činiti:

Odbor za finansije i poreznu politku
Predsjednik: Marko Novak
Zamjenik predsjednika: Adil Šuta
Članovi: Anel Kljako, Vesna Šunjić, Radmila Komadina

Odbor za stambeno-komunalne poslove
Predsjednik: Damir Šunjić
Zamjenik predsjednika: Haris Nazdraić
Članovi: Nazif Derviškadić, Arman Zalihić, Ivan Zelenika

Odbor za infrastrukturu i saobraćaj
Predsjednik: Slaven Bevanda
Zamjenik predsjednika: Alis Čolaković
Članovi: Boška Ćavar, Miroslav Grubišić, Ibro Husnić

Odbor za urbanizam, građenje i zaštitu okoline
Predsjednik: Salem Marić
Zamjenik predsjednika: Antonio Zelenika
Članovi: Haris Nazdraić, Damir Knezović, Velibor Milivojević

Odbor za ekonomski razvoj
Predsjednik: Anel Kljako
Zamjenik predsjednika: Miroslav Grubišić
Članovi: Zlatko Guzin, Silvio Bubalo, Stanko Ćosić

Odbor za društvene djelatnosti
Predsjednik: Mirza Drežnjak
Zamjenik predsjednika: Kažimir Milićević
Članovi: Nataša Jekić, Snježana Brkić, Sanel Žuljević

Komisija za statut, pravne akte i nazdor zakonitosti
Predsjednik: Slaven Bevanda
Zamjenik predsjednika: Salem Marić
Članovi: Mirza Drežnjak, Ivan Zelenika, Radmila Komadina

Komisija za izbor i imenovanje
Predsjednik: Goran Bošnjak
Zamjenik predsjednika: Adela Gosto
Članovi: Adil Šuta, Silvio Bubalo, Boška Ćavar, Sanel Žuljević

Komisija za odnose s vjerskim zajednicama i nevladinim organizacijama
Predsjednik: Arman Zalihić
Zamjenik predsjednika: Adem Macić
Članovi: Jasmin Pandur, Miljana Kovačević, Antonio Zelenika

Komisija za zaštitu ljudskih prava, žalbe i prepravke
Predsjednik: Radmila Komadina
Zamjenik predsjednika: Nataša Jekić
Članovi: Anel Kljako, Miljana Kovačević, Lamija Duranović-Vinković

Komisija za saradnju i udruživanje lokalnih vlasti
Predsjednik: Stanko Ćosić
Zamjenik predsjednika: Arman Zalihić
Članovi: Zlatko Guzin, Marko Novak, Silvio Bubalo

Komisija za odlikovanja i priznanja
Predsjednik: Irma Baralija
Zamjenik predsjednika: Damir Knezović
Članovi: Nataša Jekić, Tomislav Primorac, Silvio Bubalo

Komisija za posebne kategorije stanovništva
Predsjednik: Ibro Husnić
Zamjenik predsjednika: Antonio Zelenika
Članovi: Zlatko Guzin, Nazif Derviškadić, Tomislav Primorac

Komisija za povratak izbjeglih i raseljenih osoba
Predsjednik: Damir Knezović
Zamjenik predsjednika: Boška Ćavar
Članovi: Alis Čolaković, Kažimir Milićević, Nataša Jekić

Komisija za mlade
Predsjednik: Jasmin Pandur
Zamjenik predsjednika: Goran Bošnjak
Članovi: Haris Nazdraić, Adela Gosto, Stanko Ćosić

Komisija za ravnopravnost polova
Predsjednik: Adela Gosto
Zamjenik predsjednika: Miljana Kovačević
Članovi: Adem Macić, Irma Baralija, Snježana Brkić