FULAM SLAVI! Brajanov gol sa 35 metara i srpski napadač odveli „Kotidžerse“ u elitu!

Fudbaleri Fulama izborili su večeras povratak u Premijer ligu Engleske, pošto su u baražu Čempionšipa posle produžetaka sa 2:1 pobijedili Brentford.

Strijelac za Fulam pred praznim tribinama stadiona Vembli u Londonu bio je Džo Brajan, u 105. i 117. minutu. Gol za Brentford u 120. je dao Henrik Dalsgard.

Brajan je prvi gol dao iz slobodnog udarca, sa više od 35 metara, tako što je iznenadio protivničkog golmana koji je očekivao centaršut.

Drugi je postigao poslije lijepe akcije i duplog pasa sa srpskim fudbalerom Aleksandrom Mitrovićem.

Mitrovićev nastup za Fulam je bio upitan zbog povrede, a ušao je u igru u nadoknadi regularnog dijela.

Mitrović je dobio žuti karton neposredno prije gola Fulama.

Fulam se tako vratio u Premijer ligu poslije jedne sezone provedene u drugom rangu takmičenja.

Osim Fulama, plasman u Premijer ligu izborili su još Lids junajted i Vest Bromvič Albion.

Iz Premijer lige su ispali Bornmut, Votford i Norič.

TOK MEČA

PRODUŽECI:

Kraj meča!

123. minut – GOOOOOOL nade za Brentford!

Utakmica je produžena za četiri minuta!

117. minut – GOOOOOL! Brajant je ponovo pogodio, Mitrović je sada asistirao. Fulam je u Premijer ligi

106. minut – Počeo je drugi produžetak!

105. minut – GOOOOOOOL! Džo Brajan pogađa iz prekida sa više od 30 metara. Spektakularan pogodak za vođstvo Fulama!