DRAGOVIĆ NA TRONU BALKANA, ĐERIĆ I ŠARAN VICEŠAMPIONI, TERZIĆU SREBRO

Kik bokser Veleža Dejan Dragović osvojio je zlatnu medalju na Prvenstvu Balkana koje je održano u Skoplju. Trofejni nevesinjski sportista nastupao je u disciplini kik lajt, kategorija do 94 kg. U polufinalu je savladao makedonskog predstavnika, a u finalu reprezentativca Turske.

Veležovi kik bokseri, članovi državne reprezentacije, Jana Đerić i Nikola Šaran, u lou kiku su zaslužili vicešampionske titule. U finalu su poraženi od reprezentativaca Srbije.

Na Balkanskom prvenstvu učestvovalo je 200 takmičara iz šest država.

Takođe, kik bokser Kluba borilačkih vještina Nevesinje Novica Terzić osvojio je srebrnu medalju na Prvenstvu Balkana. Kao član državne reprezentacije Terzić je nastupao u seniorskoj konkurenciji u disciplini kik lajt, kategorija do 79 kg. U polufinalu je savladao makedonskog reprezentativca, a u finalu je poražen od turskog predstavnika.

Najviše medalja na ovom takmičenju osvojila je Srbija – 56, dok su BiH pripala 24 odličja.