Dom zdravlja Mostar pokrenuo je akciju prikupljanja medicinske opreme i lijekova za pomoć Ukrajini. Iz Doma zdravlja uputili su apel svima koji su u mogućnosti pomoći da se jave od ponedjeljka do srijede – 16. marta, u periodu od 9 do 14 sati u prostorije Doma zdravlja Mostar.
Pozivu su se već odazvale Sveučilišna klinička bolnica Mostar, Kantonalna bolnica “Dr. Safet Mujić” te Dom zdravlja Stari grad.
Najpotrebnija je hitna hirurška oprema i lijekovi kao što su gaze, infuzije, lijekovi protiv bolova, lijekovi za snižavanje temperature, otopine i pripravci za previjanje i slično.
Iz Doma zdravlja navode da se neće moći primati lijekove koji se moraju skladištiti u hladnjacima zbog otežanog prevoza te da takođe neće primati novčane donacije, donacije kućanskih potrepština, odjeću i slično.
Prikupljeni lijekovi i oprema u srijedu popodne biće poslani prema centralnom skladištu u Sarajevu odakle kreću konvoji za Ukrajinu.