Naslovnica Sport Fudbal Zvezda protiv Lila u plej-ofu za osminu finala Lige Evrope

Zvezda protiv Lila u plej-ofu za osminu finala Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde igraće protiv Lila u plej-ofu za plasman u osminu finala Lige Evrope. Zvezda će revanš susret protiv ekipe iz Francuske igrati na svom terenu.

Zvezda i Lil su već odigrali jedan meč u ligaškom delu Lige Evrope, a pobjednik na stadionu “Rajko Mitić” bio je srpski klub.

Osam prvoplasiranih timova izborilo je direktan plasman u osminu finala i biće nosioci u toj rundi. To su Lion, Aston Vila, Midtjiland, Betis, Porto, Braga, Frajburg i Roma.

Ekipe pozicionirane od devetog do 24. mjesta, a među njima i šampion Srbije, moraće da odigraju dodatnu – plej-of rundu. Pobjednici dvomeča će popuniti preostalih osam mjesta u osmini finala.

Na žrebu za plej-of rundu, nosioci su timovi koji su ligašku fazu takmičenja završili od devetog do 16. mesta, ali tako što je unaprijed definisano da će svaka ekipa imati samo dva potencijalna rivala.

Parovi u plej-of rundi:

Lil – Crvena zvezda

Selta – PAOK

Panatinaikos – Viktorija Plzenj

Fenerbahče – Notingem Forest

Ludogorec – Ferencvaroš

Seltik – Štutgart

Genk – Dinamo

Bran – Bolonja

Ukoliko Zvezda eliminiše Lil, naredni rival biće joj Lion ili Aston Vila.

Prethodni članakKošarac: EU ne želi ravnopravan odnos, već podaništvo
Naredni članakDodik: Ako UN kažu da Grenland ima pravo na samoopredjeljenje, onda ima i Republika Srpska