Naslovnica Vijesti Hercegovina Trebinje dobilo nove kontejnere za otpad, uskoro rješavanje problema gradske deponije

Trebinje dobilo nove kontejnere za otpad, uskoro rješavanje problema gradske deponije

Komunalnom preduzeću u Trebinju predato je na upotrebu 20 novih standardnih kontejnera i tri podzemna kontejnera za komunalni otpad.

Sredstva u vrijednosti od oko 100 hiljada konvertibilnih maraka obezbijedilo je Ministarstvo spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, a primopredaji opreme prisustvovao je ministar Staša Košarac.

Ujedno, najavljeno je da će uskoro početi i rješavanje glavnog ekološkog problema u Trebinju, a riječ je o sanaciji gradske deponije Obodina. Ovaj projekat bi se ralizovao u nekoliko faza, a procijenjeno je da bi koštao oko 20 miliona maraka.

– Projekat podrazumjeva sanaciju postojeće, otvaranje nove kasete i formiranje reciklažnog centra koji ćemo raditi u fazama – rekao je direktor preduzeća Milan Mandrapa.

Ministar spoljne trgovine i ekonomnskih odnos BiH Staša košarac istakao je da ostaje neriješeno pitanje da se sa nivoa institucija BiH obezbijede dodatna sredstva za snaciju deponije.

Mirko Ćurić, gradonačelnik Trebinja, naglasio je da će se za otprilke pola godine početi sa realizacijom prvu faze kako bi se, kako je rekao, napokon riješioj problem deponije.

Prethodni članakDodik: Soreka ne prestaje da vrijeđa zdrav razum lažima o vladavini prava i pravnoj državi
Naredni članakMastilović posjetio Studentski centar Trebinje; Uloženo 400.000 KM