Naslovnica Vijesti Regija Srbiji stigla medicinska pomoć iz Ujedinjenih Arapskih Emirata

Srbiji stigla medicinska pomoć iz Ujedinjenih Arapskih Emirata

Avion sa zaštitnim sredstvima za borbu protiv virusa korona, koju su kao prvi dio pomoći poslali Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE), sletio je u Beograd oko jedan sat poslije ponoći.

Kako prenosi RTS, u prvom dijelu donacije UAE je 13.750 zaštitnih i 15.000 bolničkih odijela, 500.000 rukavica, 30.000 sredstava za zaštitu cipela, 20.000 maski, 6.000 sanitizera, ukupno 10 tona pomoći.

U drugom dijelu donacije, UAE poslaće Srbiji respiratore.

Avion su na aerodromu dočekali ministar odbrane Aleksandar Vulin, ministar zdravlja Zlatibor Lončar, ambasador UAE u Srbiji Mubarak Said El Daherija, drugi srpski zvaničnici i diplomata iz UAE.

“U ime predsednika Srbije i vrhovnog komandanta Vojske Srbije, imam čast da prenesem njegovu zahvalnost i zahvalnost svih građana šeiku Bin Zajedu i građanima UEA. Malo je zemalja na svetu koje nisu zatražile pomoć od UAE, a još je manje zemalja na svetu koje su dobile ovako veliku, ovako potrebnu, velikodušnu pomoć kao što je dobila Srbija”, istakao je Vulin.

Prethodni članakKAPETAN DRAGAN: STRPALI ME U HLADNU MARICU I IZBACILI NA GRANICI
Naredni članakU BiH danas toplo, temperatura i do 20 stepeni