Naslovnica Vijesti BiH Špirić: Problem praznici u Srpskoj, a ne zastoj u formiranju vlasti

Špirić: Problem praznici u Srpskoj, a ne zastoj u formiranju vlasti

BANJALUKA – Potpredsjednik SNSD-a Nikola Špirić rekao je da međunarodnoj zajednici i strankama sa sjedištem u Sarajevu veći problem predstavljaju praznici u Republici Srpskoj nego zastoj u formiranju vlasti koji vodi u blokadu evropskog puta.

“Prosto je nevjerovatno da se zvanično Sarajevo već pet dana bavi zvanicama, programom i svečanom akademijom proslave Dana Republike Srpske. Sveopšta histerija zvana 9. januar proširila se i na regiju, a i zvaničnici EU nisu propustili da i ovog puta padnu pod uticaj kuknjave iz Sarajeva”, istakao je Špirić u izjavi za Srnu.

On je rekao da je neshvatljivo da se institucije EU bave Republikom Srpskom koja je formirala vlast, a ne onima koji nisu u stanju da formiraju parlamente i vlade u Federaciji BiH niti Savjet ministara koji bi sutra trebalo da donose zakone i provode evropske reforme.

“Mnogo je lakše držati se stare provjerene matrice po kojoj su Srbi vječiti krivci iako ne postoji nijedan argument za to. Republika Srpska ima svoje iinstitucije, zakone i predstavnike i ima dobru volju da bude lokomotiva razvoja BiH, ali ne može biti kriva što klipove podmeću oni koji se lažno kunu u EU i reforme, a ostali su u zadnjem vagonu”, naglasio je Špirić.

On je ocijenio da je krajnje vrijeme da se stranke u FBiH posvete implementaciji izbornih rezultata i da prihvate realnost da Republika Srpska čeka na njih da bi se krenulo dalje.

Srna

Prethodni članakSnijeg paralisao dijelove Evrope, lavina se sručila na hotel
Naredni članakZvaničnici Srpske čestitali Pravoslavnu novu godinu