Sajam privrede u Mostaru; Vučić: Srbija će uvijek dati doprinos većoj i boljoj saradnji

Zvaničnici Srpske i Srbije stigli su u Mostar, gdje je počeo 25. Međunarodni sajam privrede.

Uz predsjednike Srpske i Srbije Milorad Dodik i Aleksandar Vučić, svečanom otvaranju su prisustvovuju i premijeri Srpske i Hrvatske Radovan Višković i Andrej Plenković, kao i drugi zvaničnici iz regiona.

Boljoj poslovnoj i ekonomskoj saradnji Srbije i BiH sigurno će doprinijeti i novootvorena avio linija Beograd – Mostar, što je potvrdio i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić koji je juče doputovao avionom Er Srbija u Mostar.

Vučić je pozvao sve kompanije iz Srbije da sarađuju sa kompanijama iz BiH i Hrvatske.

– Srbija će uvijek dati doprinos većoj i boljoj saradnji – rekao je Vučić.

– Sajam dolazi u posebnom vremenu, kada je donesena odluka o otvaranju pregovora za BiH. Poželio bih da Bih krene u snažne reformske procese, koji su važni za vladavinu prava i ekonomski napredak. Hrvatska će podrzati BiH na zahtjevnom putu – rekao je Andrej Plenković, predsjednik Vlade Hrvatske, otvarajući 25. Međunarodni sajam privrede i preduzetništva.

Predsjedavajuća Savjeta ministara Borjana Krišto istakla da je Sajam na poseban način izrastao u pokretača Mostara, Hercegovine i regije.

– Јačanje saradnje sa zemljama regije potvrđuje partnerstvo i napredak, na putu u EU. Otvaranjem pregovora, napravili smo prvi korak ka evropskoj budućnosti BiH, kao i da se odluke moraju donositi u institucijama – istakla je Krišto.

Mario Kordić gradonačelnik Mostara poželio je dobrodošlicu prisutnima na sajmu i istakao da od prijateljskih zemalja očekuje pomoć na putu BiH u EU.

Posebno je pozdravio Vučića i pokretanje avio-linije, kao i novo povezivanje i saradnju Srbije i BiH.

Na sajmu se očekuje prisustvo 800 izlagača iz 30 zemalja svijeta. Među izlagačima, naći će se i Privredna komora Republike Srpske.

Prethodni članakPLENKOVIĆ OTVORIO SAJAM PRIVREDE U MOSTARU
Naredni članakDva derbija za 15 dana: “Vječiti” ukrštaju koplja i u Kupu