Premijera dokumentarnog filma “Priča ponosnog puka”

U Kulturom centru Istočno Novo Sarajevo u petak će biti premijereno prikazan dokumentarni film “Priča ponosnog puka” koji govori o jednoj od elitnih jedinica Vojske Republike Srpske.

Film govori o 65. zaštitnom motorizovanom puku Glavnog štaba VRS, odnosno o njegovom ratnom putu, a predstavlja svjedočenje direktnih aktera i učesnika Odbrambeno-otadžbinskog rata i sukoba na prostoru bivše zajedničke države, istakli su iz Kulturnog centra Istočno Novo Sarajevo.

Dio filma obuhvata priču o stvaranju puka 1990. godine i ratnom putu koji je prošao do 1992. godine i tragičnih dešavanja u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu.

Reditelj filma je Slobodan Simojlović, producent Snježan Lalović, koji su i autori scenarija.

Film će premijerno biti prikazan sutra od 20.00 časova u Istočnom Novom Sarajevu, a projekcije će ubrzo imati i u Beogradu i Banjaluci.

Prethodni članakParlament Srpske usvojio izvještaj Nezavisne međunarodne komisije o Srebrenici
Naredni članakPredstavnički dom odbio svih 18 zaključaka: Propuštena šansa za vraćanje digniteta