U sklopu kulturne manifestacije “Napretkova sedmica kulture” u Galeriji kraljice Katarine Kosača u Mostaru predstavljena je knjiga ”Stari most s mjesta događaja”, autora Miroslava Landeke.
Knjiga je dokumentaristička i novinarska te prati izgradnju i događanja oko izgradnje Starog mosta od potpisivanja incijative za njegovu obnovu 1999. godine do presude Haaškog suda 2019. godine.
Uz autora, o knjizi su govorili prof. dr. Vanda Babić Galić, dr. Anto Ivić i Danijel Vidović, dok je događaj moderirala novinarka Ana Marija Dedić. U muzičkom dijelu programa nastupili su Maja Mišković na violini, Marija Mila Milas na flauti i Filip Milošević na klaviru.
”Napretkova sedmica kulture” nastavlja se u srijedu, 20. marta otvaranjem izložbe fotografija autorice Darije Delić pod nazivom „Nebo“, povodom Svjetskog dana osoba s Down sindromom. Izložba se priređuje u saradnji s Udrugom za Down sindrom Mostar.