Naslovnica Vijesti BiH Predsjedništvo SDS: Nema koalicije sa SNSD u Bijeljini

Predsjedništvo SDS: Nema koalicije sa SNSD u Bijeljini

Predsjedništvo SDS-a odlučilo je danas da ova stranka neće formirati koaliciju sa SNSD-om za lokalne izbore u Bijeljini.

Podsjećamo, gradonačelnik Bjeljine i predsjednik Gradske organizacije SDS-a Mićo Mićić potpisao je koalicioni ugovor sa SNSD-om.

Predsjednik SDS-a Mirko Šarović rekao je nakon sjednice da je Predsjedništvo odbacilo ovaj sporazum kao neprihvatljiv za stranku, te da je to primio na znanje i Mićić.

On je rekao da su svi u Predsjedništvu SDS-a glasali za ovakav stav, osim jednog člana.

– Odlukom Predsjedništva, SDS će u Bijeljini imati svog kandidata, koalicija sa SNSD-om ne dolazi u obzir – istakao je Šarović i dodao da će to biti Mićić, ukoliko se on, kako kaže, i dalje vidi u ovakvom SDS-u, bez koalicije sa SNSD-om.

On je naglasio da ne postoji mehanizam da SDS Bijeljina nastavi pregovore sa SNSD-om.

Mićić je ranije rekao da ovim sporazumom sa SNSD-om nije naštetio svojoj partiji.

Prethodni članakPUSTILI GA NIZ VODU: Sarajlić: Ostavka je konačna, moguće i povlačenje sa pozicije delegata
Naredni članakIMENOVANA NOVA VLADA KANTONA SARAJEVO: Dobili i ministra Srbina iz Komšićeve stranke, koji je jutros bio Hrvat