Naslovnica Vijesti Crna hronika Pojačana kontrola policije u Hercegovini: 45 vozača isključeno, šestorica uhapšena

Pojačana kontrola policije u Hercegovini: 45 vozača isključeno, šestorica uhapšena

Policijski službenici Policijske uprave Trebinje su od 24. do 26. jula 2026. godine, realizovali pojačanu kontrolu u saobaćaju sa akcentom na kontrolu vozača koji upravljaju pod dejstvom alkohola, opojnih droga ili psihoaktivnih lijekova.

Tokom pojačane kontrole 45 vozača je isključeno iz saobraćaja, od čega je šest lišeno slobode zbog alkohola u organizmu.

Tokom kontrole policijski službenici su utvrdili da su 24 vozača imala od 0,31 do 0,80 g/kg alkohola u organizmu, 15 vozača je imalo od 0,81 do 1,50 g/kg alkohola u organizmu i kod pet vozača količina alkohola u organizmu je bila viša od 1,51 g/kg.

Policijska uprava Trebinje apeluje na sve učesnike u soabraćaju da poštuju saobraćajne propise i saobraćajni bonton.

Prethodni članakZbog pucanja iz oružja osumnjičen za izazivanje opšte opasnosti
Naredni članakStižu paklene vrućine: Spremite se za temperature do 41 stepen