Večeras je završen 32. međunarodni Đurđevdanski festival dječije pjesme, a na svečanoj ceremoniji dodjele nagrada proglašeni su najbolji autori, izvođači i aranžeri ovogodišnjeg festivala. Priznanja su otišla u ruke talentovanih umjetnika iz regiona i inostranstva. Stručni žiri nagradio je najuspješnije kompozicije, interpretacije i autore, dok je publika svojim glasovima izabrala favorite večeri.
Prvu nagradu za kompoziciju osvojio je Đorđe Јovančić za pjesmu “Tamo gdje se nebo s vodom spaja“, u izvođenju Esme Gušić.
Druga nagrada pripala je Danijelu Alibabiću za kompoziciju “Oda mojoj violini“, koju je izvela Olivera Elie Milošević, dok je treće mjesto osvojila Tarasenko Maria Nikolaevna za pjesmu “Moa mečta“ u izvođenju Elizavete Јarovaje.
Kada je riječ o interpretaciji, prvu nagradu osvojila je Alis RA, druga nagrada pripala je Milici Laković, dok je trećeplasirana bila Miljana Gašić.
Posebno priznanje za najbolji aranžman dobio je Nemanja Mihajlović za pjesmu “Veruj u sebe“, dok je nagrada za najbolji tekst pripala Nataliji Pavićević za pjesmu “Oda mojoj violini“.
Publika je najveće simpatije pokazala prema pjesmi “I Will Rise Again“ u izvođenju Marte Zgurove, kojoj je pripala nagrada publike.
Za najbolju pjesmu za niži školski uzrast proglašena je kompozicija “Recept za ljubav“, čiji je autor Bojana Kužet, a izveli su je Danica Trbojević i Filip Lav Dobrijević.
Posebnu nagradu žirija učesnika osvojila je Alis RA za pjesmu “Addicted to the Life“, čime je dodatno potvrđen njen uspješan nastup na ovogodišnjem festivalu.
Nagrada učesnika za najpopularnijeg izvođača pripala je Eni Maslać.
Specijalnu nagradu Muzičke produkcije RTRS osvojila je kompozicija “Viena sola“ Aleksandre Kopice i Ane Roždestvenske.
Za najbolji duet festivala proglašeni su Arsenije Kežić i Mia Gavrić, dok je posebno priznanje za doprinos dječijem muzičkom stvaralaštvu dodijeljeno Јeleni Svilpe Loreini.
Posebno priznanje najmlađem izvođaču dobio je Arsenije Kežić.
Specijalna priznanja za strane izvođače uručena su Eni Maslać, Mihaelu Omaziću i Hani Skoko.
Posebna priznanja za domaće izvođače su dodijeljena Mirji Marković, Katarini Čekić i Lani Ciganović.
Nagradu za etno kompoziciju osvojila je pjesma “Ptico mila“, autora Bojana Đurića.
Posebno priznanje za društveno angažovanu pjesmu dodijeljeno je numeri “Daj pet“, autorke Maje Rogić, u izvođenju Ene Maslać i Mihaela Omazića.
O nagradama je odlučivao stručni žiri u sastavu: Dušan Vere Urošević, dirigent i umjetnički direktor Simfonijskog orkestra Narodnog pozorišta Republike Srpske, Dragoljub Sladojević, penzionisani urednik takmičarskog programa Đurđevdanskog festivala, Staša Dragojević, pobjednica Đurđevdanskog festivala 2025. godine, Aleksandar Јošić, muzički urednik RTRS-a, te Dejan Dejanović, glavni urednik Đurđevdanskog festivala.







