Naslovnica Razno Nakon 35 godina u Saudijskoj Arabiji otvara se bioskop

Nakon 35 godina u Saudijskoj Arabiji otvara se bioskop

Ministarstvo kulture i informisanja Saudijske Arabije izdalo je dozvolu američkoj kompaniji “Amerikan multi-sinema” (AMC) za otvaranje bioskopske dvorane u toj zemlji. To znači da će bioskopi ponovo proraditi nakon 35 godina.

Vijest je potvrdila saudijska novinska agencija SPA, koja navodi da će prvi bioskop u Saudijskoj Arabiji biti otvoren 18. aprila ove godine.

Saudijske vlasti su zabranile rad bioskopima osamdesetih godina prošlog vijeka iz konzervativnih razloga.

Prema dogovoru, AMC će u narednih pet godina u 15 saudijskih gradova otvoriti oko 30 bioskopa, a plan je da se do 2030. godine ovaj projekat proširi na 25 gradova.

Saudijski prestolonasljednik Muhamed bin Selman izjavio je u oktobru 2017. da se njegova zemlja vraća ”umjerenom islamu”.

Prema pisanju Independenta, prvi film koji će biti prikazan u novootvorenom bioskopu biće “Crni panter” režisera Rajana Kuglera.

(b92)

Prethodni članakObradović: Novak dve godine ne sluša nikoga
Naredni članakVorholov portret Elvisa Prislija na aukciji za 30 miliona $