Nakon 26 godina nevesinjski Velež vraća se u Prvu ligu

Poslije 26 godina prvoligaški fudbal ponovo će se igrati u Nevesinju. Velež je danas u prelijepom ambijentu Gradskog stadiona trijumfom nad Drinom od 1:0 ispisao najljepše stranice nevesinjskog kluba sa tradicijom dugom devet decenija.

I u revanš utakmici baraža Velež je ponovio taktiku iz prve utakmice u Zvorniku. Prepustio je posjed gostima i vrebao priliku iz kontranapada. Odlično su Nevesinjci zatvorili sve prilaze Zurovcu tako da u prvom poluvremenu nije bilo gol šansi što je u potpunosti išlo na ruku domaćem sastavu.

U drugom poluvremenu, Drina je za nijansu pomjerila liniju odbrane i to je otvorilo prostor za ubitačne kontre. Iz najljepše akcije na utakmici u kojoj je učestvovao čitav napadački red Veleža Drašković je u 65. minutu smjestio loptu iza leđa Ružića. U narednih pet minuta gol gostiju je visio u vazduhu, ali kolosalne prilike nisu iskoristili Repović i Drašković. Niko im nije ni zamjerio, jer je Velež igrao sigurno i odbrojavao minute za veliko slavlje. Gostujući igrači su nakon posljednjeg zvižduka prvi čestitali rivalu.

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca. 700. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Strijelac: Drašković u 65. minutu.

VELEŽ: Zurovac, Gutić, Popović, Petković, Prodanović, Kljakić, Repović (Vukosav), Drašković, Radović, S. Prodanović, Šarenac (Jeremić).

DRINA: Ružić, Denkovski, Andrić, Kojić, Sušić, Vasić, Perić, Stanišić, Hidić, Kovačević, Novak.

Trener Mijat Mišeljić čestitao je igračima plasman u Prvu ligu RS.

-Kvalitetno smo odigrali obje utakmice baraža, stvorili dosta prilika i zaslužemo idemo u Prvu ligu RS ̶ istakao je Mišeljić.

I predsjednik kluba Žarko Laketa je srećan što se klub nakon 26 godina vratio u prvoligaško društvo.

-Igrači su odigrali borbeno i kvalitetno, posebno u drugom poluvremenu. Čitavo vrijeme su imali podršku uprave. Na kraju je ovaj plasman kroz baraž bio još ljepši jer smo pokazali da smo složna i dobra ekipa,  prenio je Laketa prve utiske poslije velikog uspjeha.

I Sportski direktor Tomoislav Stajić nije krio oduševljenje.

– Čestitam igračima i ujedno se zahvaljujem našim sponzorima, Opštini Nevesinje i svim prijateljima kluba. Ove godine je bila jaka konkurencija, ali smo opet uspjeli i to nas sve čini srećnim – rekao je Stajić.

Kapiten ekipe Miloš Zurovac danas nije napravio nijedno grešku. Svoju dugogodišnju karijeru u Veležu krunisao je na najljepši način. Dvomeč sa Drinom, kako kaže, ostaće mu u najljepšem sjećanju. Smatra da ova generacija može ostaviti značajan trag i u Prvoj ligi RS.

radionevesinje

Prethodni članakGrčka: Poginulo najmanje 79 migranata, proglašena trodnevna žalost (FOTO/VIDEO)
Naredni članakUBIO SINA (9) PA SEBE Tragedija šokirala komšije, ulicom odzvanjali jauci majke dječaka