Naslovnica Vijesti BiH Na spomen-obilježju prikazani portreti poginulih boraca VRS

Na spomen-obilježju prikazani portreti poginulih boraca VRS

– Kroz savremenu tehnologiju vizuelnog mapiranja, na Centralnom spomen – obilježju poginulim borcima Vojske Republike Srpske u Banjaluci, večeras su prikazani portreti poginulih pripadnika Vojske Republike Srpske i dijelovi svjedočanstava članova njihovih porodica, koja su dio baze Memorijalnog centra Republike Srpske.

Projekciji je prisustvovao i premijer Republike Srpske Savo Minić, kao i predstavnici Memorijalnog centra Republike Srpske i organizacija proisteklih iz proteklog Odbrambeno- otadžbinskog rata.

Ovaj događaj predstavlja snažan spoj umjetnosti, tehnologije i kulture pamćenja, sa ciljem da novim generacijama približi značaj slobode, žrtve i istorijskog nasljeđa srpskog naroda.

Memorijalni centar Republike Srpske, u utorak, 19. maja, u okviru svečane akademije u Banjaluci, otvoriće najveću bazu snimljenih svjedočanstava o stradanju srpskog naroda.

Prethodni članakMinić: Sloboda ima ime i prezime (FOTO)
Naredni članakSiner osvojio titulu u Rimu i kompletirao “Zlatni masters”