Minić: Prekinut štrajk u RiTE Ugljevik; Radnici ponovo na poslu

Radnici RiTE Ugljevik prestali su sa štrajkom i vratili se na posao, rekao je Savo Minić, premijer Republike Srpske.

Minić je naveo da da je jedan od zahtjeva bio i smjena Uprave koja je ispoštovana.

– Ono što Vlada Republike Srpske radi već duži vremenski period to je prenos polja Istok 2 koji je svakako planirano i to nije vezano sa ovim. Ta procedura je pri samom kraju i tu se radi o par dana u kojima će biti završen – rekao je Minić.

Minić je naveo da prihvata i navodi da treba da postoje prava radnika, ali da se, kako kaže, trebao obezbijediti barem minimalan proces rada da ne staje elektrana.

– Ali što je po meni korisno je što je urađen redovni remont i čišćenje koje se uradilo. Energetski sistem mora izaći iz krize. Od vrha i svih ostalih tražićemo objašnjenje za ovo stanje – rekao je Minić.

Minić danas boravi u Bileći, gdje je zajedno sa predsjednikom Miloradom Dodikom položio kamen temeljac novog vrtića.

Minić je tom prilikom dodao da će novi vrtić u Bileći biti na dobrobit djece i cijele lokalne zajednice.

 

Prethodni članakDodik: Srpska vodi računa da za svaki uzrast djece i omladine obezbijedi dobre uslove
Naredni članakŠtićenici Doma penzionera stradali usljed trovanja ugljen-monoksidom