Megapotres u Americi! Mask donio šok odluku o Trampu! Duboka država će poludjeti zbog velikog poteza milijardera!

Američki preduzetnik i trenutno najbogatiji čovjek svijeta Ilon Mask planira da donira oko 45 miliona dolara mjesečno novom komitetu za političku akciju koji podržava predsjedničku kandidaturu Donalda Trampa, prenosi Volstrit džornal pozivajući se na anonimne dobro upućene izvore.

Komitet “America PAC” osnovan krajem maja finansijski podržavaju i druge poznate ličnosti iz tehnološkog sektora kao što su braća Tajler i Kameron Vinklvos, milijarderi poznati po ulaganjima u kripto valute.

Na listi darodavaca se nalazi i direktor upravnog odbora Maskove kompanije Spejs Eks Antonio Grasijas koji je prethodno bio na čelu upravnog odbora Tesle, prenosi portal Verdž.

Komitet blizak Donaldu Trampu je podržao i suosnivač kompanije Pejpal Kenet Hoveri, nekadašnji američki ambasador u Švedskoj tokom Trampovog mandata, kao i suosnivač softverske firme Palantir Džo Lonsdejl.

Vrijednost bitkoina je porasla nakon subotnjeg pokušaja atentata na Donalda Trampa pošto se smatra da su time porasle njegove šanse za pobjedu na novembarskim predsjedničkim izborima u SAD, prenosi Si-En-Bi-Si.

Tramp se više puta izjašnjavao kao pristalica razvoja tržišta kripto valuta.

Informer.rs

Prethodni članakLavrov u Njujorku: Amerika još jednom unizila Njemačku
Naredni članakNeum, Stolac i Ravno u zajedničkom projektu – Zamah razvoja turizma u Hercegovini s vlastitom, kvalifikovanom snagom i smanjenje iseljevanja