Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu BiH uhapsili su danas Marka Trifkovića koji se dovodi u vezu sa ubistvom sarajevskih policajaca 2018. godine.
U toku je kriminalistička obrada nad uhapšenim, nakon čega će biti predat postupajućem tužiocu Tužilaštva Kantona Sarajevo, saopšteno je iz SIPA.
Portparol Tužilaštva Kantona Sarajevo Azra Bavčić potvrdila je Srni da je uhapšen Marko Trifković.
Policajci Adis Šehović i Davor Vujinović ubijeni su 26. oktobra 2018. godine u pucnjavi u sarajevskom naselju Alipašino Polje, nakon što su zatekli grupu kriminalaca u krađi automobila u Geteovoj ulici.
Trifković je i ranije hapšen zbog ovog krivičnoga djela, a optužen je za više krivičnih djela povezanih sa krađom automobila.
Trifković je bio uhapšen 10.1.2020. godine na Palama po potjernici, nakon što je godinu dana bio u bjekstvu. Premda je tada bilo nagovještaja da bi on mogao biti ispitan o okolnostima ubistva dvojice sarajevskih policajaca, njegov advokat Dražen Zubak je potvrdio da se to nije dogodilo.
On je pred Sudom BiH optužen da je od 2011. do 2017. godine bio član organizirane kriminalne skupine koja se bavila krađom automobila, rastavljanjem vozila na dijelove i njihovom preprodajom na tržištima BiH, Hrvatske, Srbije i Crne Gore. Riječ je o najvećoj akciji protiv automafije koja je provedena pod kodnim nazivom “Volan”, a u okviru koje je optuženo 27 osoba.







