Naslovnica Vijesti Svijet MAĐAR NAJAVIO: MAĐARSKA ĆE BITI SNAŽAN PARTNER EU I NATO-a

MAĐAR NAJAVIO: MAĐARSKA ĆE BITI SNAŽAN PARTNER EU I NATO-a

BUDIMPEŠTA- Lider mađarske opozicije Peter Mađar proglasio je pobjedu svoje stranke Tisa na parlamentarnim izborima u Mađarskoj.

On je u obraćanju pristalicama okupljenim kod obale Dunava najavio da će Tisa imati dvotrećinsku većinu u parlamentu.

Komentarišući rekordnu izlaznost na izborima, Mađar je naglasio da se u istoriji demokratske Mađarske nikada nije dogodilo da toliko ljudi glasa na izborima, kao i da nijedna stranka ranije nije dobila tako snažan mandat kao što je to danas bio slučaj sa Tisom.

Mađar je naglasio da će Mađarska biti snažan saveznik EU i NATO-a, te da će on zastupati sve Mađare, kako u zemlji tako i u inostranstvu.

Opoziciona stranka Tisa će, prema posljednjim rezultatima parlamentarnih izbora, nakon 81,49 odsto prebrojanih glasova, osvojiti 137 od ukupno 199 poslaničkih mjesta u Parlamentu Mađarske.

Premijer Mađarske Viktor Orban čestitao je pobjedu Mađaru i Tisi.

Mađar će, najvjerovatnije, biti izabran za premijera u parlamentu početkom maja.

Prethodni članakLideri EU čestitali Tisi i Peteru Mađaru: Mađarska izabrala Evropu
Naredni članakSPC proslavlja drugi dan Vaskrsa – Vaskršnji ponedjeljak