Džamal Marej je ubacio čak 43 poena, dok je Nikola Jokić upisao novi tripl-dabl, u pobjedi Denver Nagetsa nad oslabljenom ekipom Minesota Timbervulvsa 127:114, u utorak ujutru po našem vremenu.
Minesota je nastupila bez svoje najveće zvijezde, Entonija Edvardsa, koji će pauzirati najmanje nedjelju dana zbog povrede zadnje lože zadobijene na meču protiv Indijane.
Van stroja je bio i rezervista Džejlen Klark, zbog problema sa listom lijeve noge.
Jokić je meč završio sa 25 poena, 19 skokova i 10 asistencija, ostvarivši treći tripl-dabl u tri utakmice ove sezone.
Srpski centar sada ima ukupno 167 tripl-dablova u karijeri, čime je treći na vječnoj listi NBA lige.
“Džoker” je bio skoro nepogrešiv u šutu, promašio je samo jedan od deset pokušaja iz igre, ali nije pokušao nijednu trojku.
Marej je pogodio 16 od 29 šuteva, uključujući pet trojki, Nagetsi su u trećoj dionici ubacili 45 poena, od kojih Kanađanin 23, preokrenuvši osam poena zaostatka sa poluvremena.
Tim Hardavej Džunior dodao je 20 poena, dok je Pejton Votson ubacio 12 za Denver.
Kod Timbervulvsa, Džejden Mekdenijels je bio najefikasniji sa 25 poena, Džulijus Rend je dodao 24, a Naz Rid 18.
Minesota je vodila 65:57 na poluvremenu, ali je Marej serijom poena odmah na startu treće četvrtine donio preokret Denveru.
Nakon treće trojke u tom periodu, Nagetsi su poveli 79:78, a Hardavej je sa dvije uzastopne trojke krajem dionice postavio rezultat 102:94.
Timbervulvsi su se približili na 104:101, ali je Votson odgovorio sa osam poena u seriji 10:0, čime je Denver ponovo stekao sigurnu prednost.
Podsjetimo, Denver je prošle sezone izgubio sva četiri meča protiv Minesote u regularnom dijelu, ali se sada jasno osjetilo odsustvo Edvardsa, koji je prošle sezone u duelima sa Nagetsima prosječno postizao 31.5 poena.
U sljedećim mečevima, Denver dočekuje Nju Orleans, dok Minesota na svom parketu igra protiv Los Anđeles Lejkersa u srijedu, prenosi “b92”.







