Mostar je pod dimom. Nakon katastrofe na deponiji Uborak izbio je još jedan veliki problem. U poslijepodnevnim satima izbio je požar na napuštenom površinskom kopu nekadašnjeg Rudnika uglja u Mostaru.
Požar je vatrogascima prijavljen ponedjeljak u 17 sati i 25 minuta. Kako su potvrdili iz Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar na terenu su dva vatrogasna vozila.
U zadnjih nekoliko dana mostarski vatrogasci bore se sa požarima. Prije nekoliko dana izbio je i veliki požara između Bune i Ortiješa, a nakon toga i požari na lokalitetu Vranjevići, Malo Polje i Blagaj.







