Naslovnica Vijesti Svijet ERDOGAN ŽELI DA RAZGOVARA SA PUTINOM O LIBIJI

ERDOGAN ŽELI DA RAZGOVARA SA PUTINOM O LIBIJI

Predsjednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je da želi da razgovara sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom o situaciji u Libiji.
Erdogan je za televiziju TRT rekao da želi da sa Putinom razgovara telefonom, prije nego što se s njim sastane 8. januara u Istanbulu.

“Naš sastanak sa gospodinom Putinom biće održan 8. januara u Istanbulu, gdje će se održati i ceremonija pokretanja ‘Turskog toka’. Međutim, volio bih da telefonom razgovaramo prije sastanka, kako bismo razgovarali o Libiji i situaciji u vezi sa /komandantom Libijske narodne armije Halifom/ Haftarom”, istakao je on.

Erdogan je izrazio nadu da će Putin preispitati svoj stav u vezi sa Haftarom, uz upozorenje da postoji rizik da se Libija pretvori u “novu Siriju”, javio je TASS.

Turski lider dodao je da je Ankara spremna da pošalje vojsku u Libiju ukoliko to bude zahtijevala Vlada nacionalnog jedinstva, koju podržavaju UN.

Prethodni članakBAJKA O PROSINEČKOM: Englezi mislili da je Robi ĐUBRE, a onda im je pokazao KO JE! I dalje se dive legendi Zvezde
Naredni članakTegeltiji dostavljena imena iz Srpske i HDZ-a, čekaju se bošnjački kandidati