Naslovnica Vijesti Kultura DODIK: TRADICIONALNA MANIFESTACIJA SRPSKE DIJASPORE KOJA IMA I HUMANITARNI KARAKTER

DODIK: TRADICIONALNA MANIFESTACIJA SRPSKE DIJASPORE KOJA IMA I HUMANITARNI KARAKTER

BEČ – Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je večeras da je Svetosavski bal u Beču lijepa tradicionalna manifestacija srpske dijaspore, koja ove godine ima i humanitarni karakter.

“Svetosavski bal u Beču je lijepa tradicionalna manifestacija naše dijaspore, a ove godine ima i humanitarni karakter podrške djeci kojoj je potrebna pomoć”, naveo je Dodik na “Tviteru.

Dodik u Beču večeras prisustvuje Svetosavskom balu, u organizaciji “Srpskog centra”. Svetosavski bal prvi put se ove godine održava u palati Hofburg. Manifestaciji prisustvuju i supruga predsjednika Srbije Tamara Vučić i partnerka premijerke Ane Brnabić.

Svetosavski bal u Beču ima tradiciju koja datira od sredine 19. vijeka, a koju je 1998. godine obnovilo Udruženje “Srpski centar“. Ova prestižna manifestacija, koja je istovremeno dio čuvene bečke balske sezone i Svetosavskih svečanosti, okuplja ugledne goste iz sveta privrede, politike, kulture i sporta.

Prethodni članakU BiH raste broj zaraženih: Streptokokne infekcije napadaju tinejdžere
Naredni članakU BiH VIŠE NE PROLAZI SILA, VEĆ RAZGOVOR I DIJALOG