Đoković u trećem kolu US Opena

epa09439608 Novak Djokovic of Serbia in action against Holger Vitus Nodskov Rune of Denmark during their match on the second day of the US Open Tennis Championships at the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 31 August 2021. The US Open runs from 30 August through 12 September. EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena pobjedom protiv Holanđanina Talona Grikspora sa 3:0 u setovima.

Đoković je rutinski došao do trijumfa poslije oko sat i 40 minuta igre, a rezultat po setovima je bio 6:2, 6:3, 6:2.

Novak je dobro ušao u meč i servis je odlično funkcionisao. Poslije tri uvodna gema, Đoković pravi brejk, potvrđuje ga i dolazi do 4:1.

Grikspor je uspeo da osvoji još jedan gem, a kada je pri rezultatu 5:2 servirao za ostanak u setu, Đoković je napravio pritisak. Napravio je novi brejk i dobio prvi set 6:2.

Seriju osvojenih gemova nastavlja i u drugom setu. Odmah je napravio brejk i došao brzo do 3:0, što je bila serija od pet osvojenih gemova.

Grikspor je uspio da se upiše i malo podigne nivo igre, dok je Đoković igrao koliko mu je bilo dovoljno.

Srpski teniser će se u trećoj rundi sastati sa Japancem Keijem Nišikorijem.

Prethodni članakKrivokapić: Za eventualne incidente će biti odgovorni izazivači protesta