Naslovnica Vijesti Crna hronika Danas presuda za zločine Edinu Sakoču

Danas presuda za zločine Edinu Sakoču

Сарајево - Сакоч изручен БиХ

Apelaciono vijeće Suda BiH danas će izreći presudu bivšem pripadniku Hrvatskog vijeća odbrane Edinu Sakoču, koji je prvostepenom presudom osuđen na sedam godina zatvora za seksualno zlostavljanje jedne ženske osobe i učešće u ubistvu dva lica srpske nacionalnosti u Počitelju 1992. godine.

Apelaciono vijeće Suda BiH danas će izreći presudu bivšem pripadniku Hrvatskog vijeća odbrane Edinu Sakoču, koji je za seksualno zlostavljanje jedne ženske osobe i učešće u ubistvu dva lica srpske nacionalnosti u Počitelju 1992. godine prvostepenom presudom osuđen na sedam godina zatvora.

Rješenjem Apelacionog vijeća od 31. oktobra 2017. godine uvažene su žalbe Tužilaštva BiH i Sakočevog branioca na presudu, te je ona ukinuta i određen novi pretres, saopšteno je iz Suda BiH.

Nakon sprovedenog pretresa, Apelaciono vijeće je zakazalo izricanje presude.

Sakoč je u februaru 2016. godine izručen iz SAD, gdje je 2013. godine uhapšen jer je tamošnjim vlastima davao lažne podatke o svojoj ulozi u ratu.

Izricanje presude zakazano je za 13.00 časova.

Srna

Prethodni članakAustrija najveći investitor u BiH
Naredni članakAPEL DAVIDOVIH RODITELjA: Molimo građane i političare da ne komentarišu nesreću na društvenim mrežama jer je istraga u toku