Čović onemogućio Špirićevu smjenu, u PDP-u očekaju “da lider HDZ-a okrene leđa Dodiku”

BANjALUKA – Delegat u Domu naroda Parlamenta BiH, Nenad Vuković (PDP) tvrdi da će lider HDZ BiH, Dragan Čović, okrenuti leđa dugogodišnjem koalicionom partneru Miloradu Dodiku, koji je lider SNSD-a. Međutim, trenutni Čovićevi potezi ne idu u prilog pomenutoj tezi.
Komentarišući izjavu lidera SNSD Milorada Dodika da SNSD i HDZ ostaju zajedno i da bez njih nema većine za promjenu vlasti, Vuković kaže da je vrlo interesantno da nakon sastanka Dodika i Čovića u Mostaru, to što je rekao Dodik, nije potvrdio Čović.– Oni koji znaju da čitaju te političke poruke primijetili su da Dragan Čović nije izašao na konferenciju za medije nakon tog sastanka, što dovoljno govori o tome koliko je čvrsto to partnerstvo. Očekujem otklon HDZ i Dragana Čovića od SNSD, ali da će oni to naravno uraditi postepeno, elegantno, u nekom narednom periodu – tvrdi Vuković.Sa druge strane, lider HDZ-a, koji je i predsjedavajući Doma naroda BiH, danas je zabranio raspravu o dnevnom redu, čime je onemogućio inicijativu za smjenu Nikole Špirića (SNSD) iz Kolegijuma pomenutog doma, a koju su više dana najvljivali predstavnici opozicionih stranaka iz Republike Srpske.

Inače, Dom naroda BiH usvojio je na današnjoj sjednici u prvom čitanju zakone o graničnoj kontroli i o zaštiti ličnih podataka BiH, koji su, kako je ranije najvljeno, prioriteti na evropskom putu BiH.

Prethodni članakDom naroda PS BiH usvojio Zakon o graničnoj kontroli
Naredni članakLjubo Ninković ponovo na čelu Skupštine Grada Banjaluka