Blamaža “Rođenih” i šamarčina bh. fudbalu: Velež primio petardu u Andori

Ovo je najšokantniji poraz u posljednjim godinama, a i dokaz da bh. fudbal još mora da radi

Fudbaleri Veleža šokantno su poraženi, a može se reći i poniženi na gostovanju kod andorskog Inter Klub d'Eskaldesa rezultatom 5:1, te su tako ispali ukupnim rezultatom 6:2 u 1. pretkolu Konferencijske lige.

Ključni trenutak dogodio se u 39. minuti, nakon čega se čitava utakmica okrenula naopačke za „Rođene“.

 

Ipak, prvi na susretu su zaprijetili Mostarci. Lopta je došla do Nermina Haskića, koji je s desetak metara šutirao, ali mu je odbranio golman andorskog kluba.

 

Igra je nakon toga mirovala sve do 39. minute, kada je Pršeš sjajnom loptom proigrao Haskića, koji je srušen u šesnaestercu i dosuđen je penal za Velež. Međutim, Haskić je pogodio stativu i to je preokrenulo tok meča i započelo noćnu moru za mostarski klub.

 

U 44. minuti je zaspala odbrana Veleža, igrači Intera su dva puta prebacili glavom loptu, a na nju je naletio Lopez, koji je pobjegao svojim čuvarima i onda matirao Osmana Hadžikića.

 

Samo tri minute kasnije, novi šok za Velež. Ponovo je odbrana Veleža bila itekako zbunjena, a lopta je došla do Lopeza, koji je svojim drugim golom donio veliku prednost andorskom klubu.

 

„Rođeni“ su ušli mnogo ofanzivnije u drugo poluvrijeme, a to je donijelo rezultat već u 53. kada je nakon dobrog prodora i akcije po lijevo strani Jevtović ubacio, a lopta je došla do Oreča koji je zatresao mrežu.

 

Međutim, nije dugo sreća trajala za „Rođene“. Samo četiri minute kasnije, njihove nade su ugašene. U sjajnoj utakmici u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača, uspjeli su veoma dobro da izigraju odbranu Veleža i Berlanga je uspio sjajno plasiranim udarcem matirati Hadžikića za kraj svih nada mostarskog kluba i veoma šokantnog poraza.

Potop je upotpunio Berlanga svojim drugim golom za Inter u 84. minuti, dok je za “petardu” u mrežu Veleža pogodio Andreu.

Veležu je sada preostalo da do početka sezone spremaju i pokušaju reorganizirati. Inter Klub d'Eskaldes će na megdan AEK-u u 2. pretkolu Konferencijske lige.

 

Prethodni članakTeška saobraćajna nesreća na Rostovu, poginuo motociklista
Naredni članakU Banjaluci otvorena izložba “Progone me tvoje oči”