ĐOKOVIĆ – NADAL 1:3 Rafa slavio u klasiku protiv Novaka, Srbin od gotovog napravio veresiju (FOTO, VIDEO)

epa09988672 Novak Djokovic of Serbia plays Rafael Nadal of Spain in their men?s quarterfinal match during the French Open tennis tournament at Roland ?Garros in Paris, France, 31 May 2022. EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

Novak Đoković je završio svoj nastup na ovogodišnjem Rolan Garosu i neće odbraniti titulu u Parizu.

Srpski teniser je poražen od Raafela Nadala, a Španac je poslije četiri sata i 16 minuta velike borbe dobio meč sa 3:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (7:4) i u polufinalu će da igra protiv Nijemca Aleksandra Zvereva.

Ovo je bio njihov 59. međusobni susret, a Rafa je uspio da smanji na 30:29. Nole je od gotovog napravio veresiju, jer je u četvrtom setu propustio dvije set lopte.

Hvala što ste bili uz portal Srpskainfo.com.

Tok meča:

Đoković – Nadal 1:3

Spasio je Nole na svoj servis dvije meč lopte protivnika, a zatim i treću na servis Španca, međutim nije uspio i četvrtu.

Nije prošao drop-šot Srbina, sada je 6:1 za Rafaela koji ima pet vezanih meč lopti.

Sada je 5:1 za Nadala, Novak mu je poklonio novi mini brejk, a zatim promašio u posljednjem poenu prije promjene strana.

Krenulo je mini-brejkom Španca koji je zatim bio siguran na svoja dva servisa i vodi sa 3:0.

6:6 – I dobra igra Nadala i greške Đokovića. Igraće se taj-brejk u četvrtom setu.

6:5 – Sada je Đoković bio veoma siguran i sa samo jednim poenom koji je prepustio rivalu stigao do vođstva. Rafa opet servira za ostanak u setu.

5:5 – Silan je bio Španac u ovom gemu, napravio je samo jednu grešku i ostao u setu.

5:4 – Pokazao je Nadal zube, igrao agresivno jer mu je ovo bila posljednja šansa da vrati brejk, odbranio je dvije Novakove set lopte, a onda iskoristio drugu brejk šansu.

5:3 – Uspio je Nadal da ostane u setu, Novak servira za četvrti set.

5:2 – Nije dopustio Srbin priliku nadalu za brejk. Novaku je potreban gem za osvajanje četvrtog perioda igre, Rafa servira za ostanak u setu.

4:2 – Prilično lako i sa nulom dobio je Španac gem, Novak opet brani brejk prednosti.

4:1 – Kockao se najbolji teniser svijeta, poslije 40:0 dozvolio je rivalu dva poena, ali je onda Španac poslao loptu u aut.

3:1 – Dobija Nadal prvi gem u setu, Đoković mu je greškama dosta pomogao u tome.

3:0 – Sada je Đoković u naletu, došao je brzo do tri gem lopte i već prvu vinerom pretvorio u gem.

2:0 – Pravi Novak brejk. Na 30:40 Rafa je posalo loptu van terena, bio je to mali aut, ali sudija je potvrdio da su poen i gem pripali Srbinu.

Sada zvižduci za Srbina koji je bio ljut na sebe zbog poklonjenog poena rivalu.

1:0 – Prvi put Novak dobija početni gem u setu i svoj prvi servis na ovom meču.

Đoković – Nadal 1:2

2:6 – Došao je Rafa do dvije set lopte i iskoristio drugu zahvaljujući aut lopti Đokovića, a to mu je bila čak 16 neiznuđena greška u trećem setu.

2:5 – Dobija srpski teniser svoj servis bez izgubljenog poena, ali je i dalje u velikom zaostatku. Španac servira za osvajanje trećeg seta.

1:5 – Potpun pad Đokovića, Nadal je lako potvrdio i drugi brejk i nalazi se na gem od drugog vođstva u setovima.

1:4 – Nevjerovatno, Novak je poveo sa 30:0, a onda greškama dozvolio Nadalu da veže četiri poena i napravi brejk.

1:3 – Šteta, imao je Novak svoje šanse u četvrtom gemu, ispustio je brejk loptu, a na kraju je greškom dozvolio rivalu da osvoji gem.

1:2 – Evo i prvog gema za Novaka u trećem periodu, prilično sigurno dolazi do njega, sa jednim poenom na kontu rivala. Za vraćanje brejka potrebno mu je najbolje izdanje.

0:2 – Sedam uzastopnih poena dobio je Nadal u trećem setu, uslijedila su dva auta, a kada se činilo da bi Nole mogao da se vrati uslijedio je viner Španca za potvrdu brejka.

0:1 – Start trećeg seta nije obećavajući za Noleta, izgubio je svoj servis bez osvojenog poena.

Đoković – Nadal 1:1

6:4 – Evo ga izjednačenje. Iskoristio je Nole drugu set loptu, tačnije Rafa je napravio neiznuđenu grešku i poslao lopticu u aut.

5:4 – Prilično lako Nole dobija svoj servis, ispustio je samo jedan poen, Nadal servira za ostanak u setu. Srbin ide po brejk koji mu donosi izjednačenje u setovima.

4:4 – Velika borba u osmom gemu, preživio je Nadal i prekinuo Novakovu seriju.

4:3 – Potpuni preokret. Dobio je Nole četvrti uzastopni gem i ima prednost. Spasio je Srbin jednu brejk loptu.

3:3 – Sada je Novak dominantniji, vratio je i drugi brejk i to u gemu koji je trajao 18 minuta. Iskoristio je Đoković petu brejk loptu.

Između petog i šestog gema u drugom setu španski teniser je imao malih problema sa sočivom, ali je nastavio meč.

2:3 – Prvi put na meču srpski teniser veže dva gema. Čini se da Rafa pomalo posustaje.

1:3 – Konačno brejk. Novak koristi prvu brejk loptu i to neiznuđenom greškom Nadala.

0:3 – Imao je Đoković 40:15, a onda je to prosuo, Španac je sa četiri uzastopna poena napravio novi brejk.

0:2 – Ne staje Nadal, Novak bez odgovora na njegovu igru.

0:1 – Poveo je Nadal u drugom setu! Đoković je spasio čak šest brejk lopti, ali nije sedmu. Gem je trajao 13 minuta.

Đoković – Nadal 0:1

2:6 – Siguran je Španac na svom servisu i vodi u setovima.

2:5 – Produžio je Srbin prvi set, ali još uvijek ima dva brejka zaostatka.

1:5 – Španac siguran na svoj servis, prvom igraču svijeta nije prepustio nijedan poen. Nole servira za ostanak u setu.

1:4 – Ovo nikako nije dobro. Olako je Novak pravio neiznuđene greške i dozvolio rivalu da dođe do dva brejka prednosti, Rafael je iskoristio prvu brejk loptu.

1:3 – Šteta! Imao je Đoković dvije brejk šanse, ali ih nije iskoristio, Španac opet ima dva gema prednosti.

1:2 – Kombinacijom sjajnih servisa i vinera Nole dobija svoj prvi gem u meču. Ovo je pravi recept.

0:2 – Udvostručio je Španac prednost, na 40:30 za nejga Novak je odigrao drop-šot, ali je Rafa stigao i poentirao.

0:1 – Brejk odmah na startu, Nadal je poveo iskoristivši treću brejk loptu. Prvi gem nagovještava da će ovo biti uzbudljiv duel, igralo se na prednost, a bilo je nekoliko dugih poena.

Prethodni članakDOJAVE O BOMBAMA Na adrese škola u Banjaluci, Prijedoru i Derventi stigle prijetnje
Naredni članakBajden: SAD će Ukrajini dati napredne raketne sisteme