SRBIJA JE ŠAMPION: Sidnej na nogama – Đoković i Troicki DEMOLIRALI Špance i osvojili prvi ATP kup!

Teniska reprezentacija Srbije osvojila je prvi ATP kup pošto je u finalu bila bolja od selekcije Španije sa 2:1 pošto su Novak Đoković i Viktor Troicki u odlučujućem meču pregazili Felisijana Lopeza i Karenja Bustu sa 6:3, 6:4

Prvi na teren u finalnom okršaju izašli su Dušan Lajović i Roberto Bautista Agut, Španac je posle 97 minuta igre slavio sa 7:5, 6:1. U drugom meču je Novak Đoković bio bolji od Rafaela Nadala 6:3, 7:6 i doneo Srbiji izjednačenje u finalu.

Odluka je pala u okršaju dublova. Za Srbiju su igrali neumorni Đoković i Troicki, dok je Nadal odustao od dubla, pa su igrali Felisijan Lopez i Karenjo Busta.

Za Srbe nije dobro počeo odlučujući treći set. Busta i Lopez su brejkom otvorili prvu set. Ali, Srbi su žestoko uzvratili udarac. Prvo su izjednačili rezultat u šestom gemu na 3:3, a potom preokrenuli na 5:3 a onda osvajanjem gema bez izgubljenog poena stavili tačku na prvi set.

Nastavili su naši da gaze Špance i u drugom setu. Odmah su napravili brejk i poveli sa 2:0 i do kraja seta sačuvali prednost i doneli Srbiji veliku pobedu na prvom ATP kupu.

Srbija je na putu do finala u grupnoj fazi u Brizbejnu bila bolja od Južne Afrike (3-0), Francuske (2-1) i Čilea (2-1), da bi u četvrtfinalu u Sidneju pobedila Kanadu (3-0) i konačno u polufinalu Rusiju, takođe sa 3-0.