OVO JE ZVEZDIN HEROJ KOJI JE CRVENO-BIJELE ODVEO U LIGU ŠAMPIONA: Pojavio se snimak Alekse Vukanovića iz mlađih dana kako pjeva hercegovačku gangu

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Jang Bojsom 1:1 (0:0) u revanšu u Beogradu i drugu godinu u nizu izborili plasman u Ligu šampiona.

Kao i prošle godine protiv Salcburga, crveno-bijeli su prošli među 32 najbolja tima zahvaljujući više golova u gostima jer je u Bernu bilo 2:2.

Ni sada nije moglo da prođe bez drame u sjajnoj atmosferi pred oko 55.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“, pošto su gosti izjednačili osam minuta prije kraja nesmostrenom reakcijom Mohameda El Fardua Bena.

Ipak, odbrana prvaka Srbije je izdržala do kraja i održala gol zlata vrijedan Alekse Vukanovića u 59. minutu za „pobjednički“ remi.

Ovim golom praktično Vukanović je odveo Zvezdu u najelitnije fudbalsko takmičenje u Evropi čime je postao heroj i junak severne tribine.

Osim što je ponosni fudbaler Zvezde, Vukanović je član i kulturno umetničkog društva “Blagoje Parović“ koje gaji izvornu hercegovačku gangu.
Tako je Vukanović je već bio zvijezda rts-a, pošto je prije nekoliko godina sa svojom grupom učestvovao u emisiji “Šljivik“ gde je predstavio svoj kraj.

Aleksa je 1992. godine rođen u Gajdobri, i prve fudbalske korake napravio je u FK Hercegovac iz Gajdobre, potom prešao u Čelarevo, Napredak iz Kruševca, pa u Crvenu zvezdu.

Vukanovići iz Gajdobre porijeklom su iz sela Dobromira sa Bobana kod Trebinja.
Djed Alekse Vukanovića Čedo Vukanović odselio je poslije Drugog svjetskog rata 1946. godine u Gajdobru, gdje je rođen i Milorad, Aleksin otac. U Klek, Gajdobru i Topolovac odselio je 1946. desetak domaćina i porodica, skoro pola sela.

Jako je ponosan na svoje hercegovačko porijeklo, jer mu je i majka Jadranka iz Nevesinja.