NBA ZVEZDA Beograđani na korak od titule i Evrolige

Crvena zvezda je sjajnom partijom došla do 2:0 u finalnoj seriji. Beograđani su u drugom meču potpuno deklasirali Budućnost 107:69 i sad u srijedu u Morači imaju prvu šansu da dođu do šampionskog prstena i plasmana u Evroligu. Zvezda je odigrala sjajan meč, posebno u odbrani gdje su zaustavili goste.

Drugi meč je počeo serijama oba tima. Nakon što je Budućnost povela 4:0, domaći tim je uzvratio sa 8:0. Novu seriju gostiju pokrenuo je Erl Klark svojim poenima pa je podgorički tim došao do prednosti 12:8. U finišu prve četvrtine Zvezda je uz sjajnu partiju Stratosa Perperoglua došla do 26:19.

Beograđani su nastavili u istom ritmu u drugoj četvrtini. Jaka odbrana na koju se gosti nisu snašli, omogućila je domaćem timu da stekne dvocifrenu prednost. Zvezda je imala odličan protok lopte u napadu, pa su u prvih 20 minuta promašili samo dva šuta za dva poena. Najveću prednost Beograđani su imali u 18.minuti kada su bili na plus 20 (54:24).Zvezda je diktirala svoj ritam i u trećoj četvrtini. Pokušala je Budućnost da “trojkama” Džejmsa Bela uhvati priključak, ali je na drugoj strani domaći tim uspio znao da odgovori.

Beograđani su odigrali odličnu odbranu, natjerali su rivala na brojne greške i nervozu pa je razlika samo rasla. U pojedinim momentima “crveno-bijeli” su imali i preko 30 poena viška.

Najefikasniji igrač bio je Stratos Perperoglu sa 17 poena, dok je poen manje ubacio Kejsi Rivers. u timu Budućnosti Nemanje Gordić je imao 11 poena.