Borac savladao Izviđača u prvom susretu finala rukometnog prvenstva BiH

Borac m:tel svladao je Izviđač 25:23 u prvom susretu finalne serije rukometnog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Prvi dio susreta pripao je gostujućoj ekipi iz Ljubuškog koja je u dva navrata imala prednost od tri gola. Do kraja prvog poluvremena Borac je stizao zaostatak , ali je Izviđač na pauzu otišao sa jednim golom prednosti (11:12).

Na startu drugog poluvremena Banjalučani prave seriju 6:1 i prelaze u vodstvo koje do kraja susreta nisu ispuštali.

„Do 35. ili 37. minuta igrali smo dobro, nakon čega je uslijedio pad i Borac se vratio u igru, stekao prednost od tri gola i taj pad od petnaestak minuta je presudio“, izjavio je trener Izviđača Mario Bjeliš.

Riječi hvale za igru gostiju iz Ljubuškog imao je trener Borca Mirko Mikić koji je naglasio kako pitanje konačnog pobjednika još nije gotovo. „Izviđač se, kao i uvijek, pokazao kao tvrd orah. Još ništa nije gotovo. Oni očekuju dvije pobjede u Ljubuškom, mi se nadamo jednom brejku. Jednu prepreku smo prešli, ostala je još jedna kako bismo ostvarili cilj“, naglasio je Mikić.

Najefikasniji u redovima Borca bili su Unčanin sa 7 i Mijatović sa 6 postignutih golova. Kod Izviđača su se istaknuli Vukšić i Alilović sa po 5 pogodaka.

Finalna serija igra se na dvije pobjede. Drugi susret na rasporedu je subotu, 8. lipnja, u Ljubuškom, a eventualna treća 12. lipnja, također u Ljubuškom.