BELI I BOGI SRUŠILI JOKIĆA U KALIFORNIJSKOM DERBIJU

Košarkaši Sakrametno Kingsa pobjedili su Denver Nagetse na svom terenu posle produžetka sa 100:97.

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na gostovanju od Sakramento Kingsa 100:97, i to, posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini.

Čitav meč su gosti iz Teksasa imali prednost koja je pretila da dostigne i 20 poena razlike. Najveća je iznosila 17 poena prednosti. Održavao je Herison Barns domaće koliko toliko u igri, ali nije mogao sam, dok mu se nije pridružio Badi Hild.

U nastavku, ispostavilo se da je Denver skupo koštalo to što Nikola Jokić nikako nije uspevao da pronađe svoj ritam i pomogne svom timu vrednom poenima. Tako je do pred sam kraj meča sakupio svega 4 poena, uz sve promašene šuteve za tri.

Domaći su se probudili pred sam kraj meča kada su uz dvije trojke i polaganje Badija Hilda došli do izjednačenja, prvog od početka meča. Džamal Mari je imao priliku da riješi meč, ali nije iskoristio posljednji napad pa se otišlo u produžetak.

Bogdanović je upisao 10 poena, 4 asistencije i 5 skokova, Bjelica je takođe imao 10 poena, uz 12 skokova i 5 asistencija. Nikola Jokić nije imao svoje poentersko veče. Postigao je 7 poena, uz 10 skokova i 6 asistencija.