Alex Sandro heroj derbija Torina, Pjanić odigrao kompletan meč

Ekipa Juventusa minimalnim rezultatom 1:0 pobijedila je gradskog rivala Torino u susretu 25. kola talijanske Serije A.

Aktuelni prvak oprezno je ušao u meč i nije od prvog sudijskog zvižduka agresivno krenuo po pogodak za vodstvo. Veliki utjecaj na to imala je i povreda Gonzala Higuaina iz pete minute, a Argentinac je deset mintua nakon toga, tačnije u 15. minuti napustio teren.

Torino je imao prvu ozbiljnu priliku na meču, ali udarac Belottija iz 26. minute otišao je pored gola Szczesnyja.

Rezervista Bernardeschi koji je u igru ušao umjesto Higuaina napravio je sjajan soloprodor u 33. minuti, a prizemni centaršut koji je prošao kroz peterac Torina dočekao je Alex Sandro koji postiže pogodak za vodstvo Stare dame.

U drugom poluvremenu Torino je blijedo pokušavao ugroziti gol Juventusa, a za 45 minuta nisu napravili gotovi nijednu veliku šansu, pa je Stara dama još jednom upisala pobjedu u gradskom derbiju i bar za kratko, preuzet će lidersku poziciju na tabeli.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Juventus.

Nakon nekompletnog 25. kola Juventus je prvi na tabeli sa dva boda više od Napolija koji igra sa SPAL-om na domećem terenu, dok je Torino ostao na devetoj poziciji i na svom kontu ima 36 bodova.